Klaudia Majka

Popularność: 182
Gdybym miała wybrać jedno zdanie towarzyszące mi w byciu psychoterapeutką byłyby to słowa Ericha Fromma ,,szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego”. Odzwierciedlają one moją wiarę w poczucie szczęścia, bo jest ono w zasięgu możliwości każdego z nas. Jestem dyplomowaną psycholożką - absolwentką Psychologii na UMCS w Lublinie, specjalności psychologia rodziny i wychowawcza. Psychoterapeutką w trakcie certyfikacji - ukończyłam całościowy kurs psychoterapii z zakresu Systemowej Terapii Rodzin (Ośrodek Szkoleń Systemowych, Kraków). W pracowni psychoterapii Solutio prowadzę terapię indywidualną i wsparcie psychologiczne osób znajdujących się w różnych kryzysowych sytuacjach, cierpiących z powodu zaburzeń nastroju, choroby przewlekłej, czy też straty. Pracuję w paradygmacie systemowym, a swoją pracę poddaję superwizji.
Kontakt
telefon: 793 716 593
Cena
200zł/godzina
Specjalności
Miasta
Sesje przez Skype: Tak
Sesje przez Telefon: Tak
Pracownia Psychoterapii Solutio
Kraków, pl.Axentowicza 6/5
Wykształcenie
Studia podyplomowe: Systemowa Terapia Rodzin w
Ośrodek Szkoleń Systemowych(Kraków)

Studia magisterskie: Psychologia w
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej(Lublin)
Porada online
Poprzez e-mail: klaudiakamilamajka@gmail.com Cena 50 zł
Cennik usług
Konsultacja psychoterapeutyczna 250 zł Psychoterapia indywidualna 200 zł

Opinie

Opinie mogą wystawiać jedynie osoby, które korzystały z usług psychologicznych tego psychologa
Ocena
Bardzo dobry psycholog Dobry psycholog Psycholog Słaby psycholog Badzo słaby psycholog
Opinia o psychologu
Tytuł
Imię
Stanowisko/Zawód
Email - nie będzie wyświetlany (tylko w celu weryfikacji)
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Psycholog Klient
lub zaloguj

Aktualności psychologa

Sztuka wstydu przed kobiecością
12 października 2020
Do popełnienia tego felietonu zainspirowała mnie książka Anety Borowiec i Beaty Wróbel - ,,Sztuka kobiecości”. Jeśli nie jest to pozycja znana, czym prędzej warto nadrobić. Czytając kartka po kartce miewałam krytyczne myśli, wynikające nie z błędów merytorycznych, bo tego tam nie znajdziemy, a z czegoś co odróżnia tę książkę od medyczno-psychologicznego poradnika. Autorki mają wiedzę, ale i własne poglądy i to nimi się dzielą. Zbudowały je na doświadczeniu bycia kobietą i bycia przy kobietach. Mnie szczególnie zatrzymał aspekt ciała - zdrowia.
Rytuały w czasach izolacji
11 października 2020
Człowiek ma już taką przypadłość, że w chaosie szuka porządku. Możemy winą obarczyć nasz mózg, doszukujący się co krok prawidłowości w świecie. W porządku dopatrujemy się kontroli, możliwości poznawania bez poczucia zagrożenia. Porządek stoi ramię w ramię z powtarzalnością, a to już o krok od rutyny, czyli nudy. Istnieje jednak powtarzalność o wartości symbolicznej - RYTUAŁ... I tu zrobiło się mniej nudno.
Współczucie wobec siebie
11 października 2020
Codzienne wyzwania, kolejne etapy życia pojawiające się wraz z upływem czasu i wiele społecznych zdarzeń zagrażających naszemu bezpieczeństwu, wywołują tak dobrze nam już znany STRES. Każdy z nas ma swój regulator emocjonalny uruchamiany w chwili przeżywania stresu. Takim regulatorem obok stylu radzenia sobie ze stresem jest WSPÓŁCZUJĄCA POSTAWA WOBEC SAMEGO SIEBIE. Sprawdź czy to masz.
Elementarz kryzysu
11 października 2020
Każdy z nas przejdzie w życiu kryzys. Nie mogę obiecać, że spotka nas on tylko jeden. Zdecydowanie lepiej radzimy sobie z tym, co znane. Poznajcie więc ,,elementarz kryzysu”.
Rozwiązywanie konfliktu w parze ,,metodą bez porażek"
11 października 2020
Każdy zna utarty slogan, że kochające się pary muszą się kłócić, jeśli tego nie robią, to tak naprawdę się nie kochają. A ty złościsz się na partnera? Prawdopodobnie Twoje potrzeby nie są zaspokojone, frustruje Cię to, ale wciąż masz ochotę zaspokoić je w parze, nadal oczekujesz tego od swojej drugiej połowy. Naucz się robić to strategią ,,wygrany-wygrany”, aby każdy z was czuł się rozumiany, akceptowany - kochany, a wspólny cel nie zszedł z oczu.
Uzależnienie od miłości
11 października 2020
Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno, bo w 1985 roku, psychoterapeutka Robin Norwood w swojej książce ,,Kobiety, które kochają za bardzo”, przyrównała uzależnienie od miłości do uzależnienia od alkoholu, uwalniając tym wiele osób, wyczerpanych regulowaniem swoich emocji nałogową miłością. Pisała o ,,kochaniu za bardzo” jako chorobie postępującej, mogącej doprowadzić do śmierci, a na pewno powodującej dolegliwości fizyczne i pogłębiający się rozpad życia. Kiedy jesteśmy uzależnieni i czy możliwe jest wyzdrowienie?
Czego nie mówić osobie żyjącej z bólem przewlekłym
11 października 2020
Każdy z nas wie co to ból. W momencie zachorowania lub urazu czujemy ból ostry. To ból mijający, będący ważnym sygnałem z ciała ale do opanowania. Są jednak wśród nas osoby, u których ból stał się cieniem na codziennym życiu. Ból przewlekły i uporczywy. Czego nie powinniśmy mówić osobie żyjącej z nieprzemijającym bólem, jeśli chcemy ją wspierać, a nie dokładać cierpienia?
Zrozumieć złość chorego
11 października 2020
Jako zdrowi ludzie, dążymy do zaspokojenia każdej potrzeby, a trudność na drodze do jej spełnienia, rodzi frustrację. Jeśli trwamy w frustracji, wzrasta w nas złość. Poniższy tekst będzie o złości chorego, którego frustracja wydłuża się z powodu bólu, ograniczeń fizycznych, zależności.
Nasze potrzeby się nie starzeją
11 października 2020
Ze śmiałością napiszę, że znana nam wszystkim jest piramida potrzeb Maslova. Warto zauważyć - nie ma ona przedziału wiekowego, do którego jest kierowana. Nasze życie ulega nieustannym zmianom, które napędza upływający czas, wymagający od nas przyjęcia nowych ról, zmierzenia się z nowymi sytuacjami. Czas wpływa na zmiany w życiu, wyglądzie, sposobie przeżywania świata. To co jednak jest stałe to nasze potrzeby. Możemy nie mieć wystarczająco sił lub możliwości aby samemu je zaspokoić, ale z wiekiem, nie przestajemy ich czuć.
Choroba Parkinsona - to czego nie widać, czyli objawy pozamotoryczne
30 maja 2018
Jeżeli w roli osoby z chorobą Parkinsona widzicie seniora, to powinno was zmartwić, że lekarzy nie dziwią już chorzy w wieku 40 lat. Choroba jest podstępna, dotyka ludzi coraz młodszych, aktywnych zawodowo, silnych, mających wiele planów na przyszłość. Ale tak jak każda choroba, nie może zrujnować twojego życia samym pojawieniem się. Strategia jest prosta - poznać, przyjąć i się nie poddać. Jeśli zastanowicie się teraz jak wygląda życie z tą chorobą, pewnie pomyślicie o sztywności mięśni, drżeniu spoczynkowym, zaburzeniu chodu i postawy, bo to zaobserwowaliście spotykając chorych na Parkinsona. To jednak nie załatwia sprawy, mogły wam umknąć pozaruchowe objawy, które też wymagają leczenia i opieki.
Choroba Alzheimera - kiedy choruje cała rodzina
30 maja 2018
Raport NIK wskazuje, że w Polsce chorych na Alzheimera jest prawie pół miliona osób. Do 2050 roku ta liczba może wzrosnąć nawet czterokrotnie. Życie z chorym na Alzheimera nie należy do łatwych. Cierpienie dotyka całą rodzinę, która musi zmierzyć się z lękiem o jutro, poradzić sobie z całkowitą zmianą funkcjonowania chorego - niepamięcią, zaburzeniem snu i czuwania, agresywnym zachowaniem oraz utratą samodzielności. Rodzinne życie ulega dezorganizacji. Naturalni opiekunowie stoją przed wyzwaniem zrozumienia choroby i otoczenia chorego troskliwą opieką. Nierzadko wiąże się ona z szukaniem pomocy w specjalistycznych ośrodkach.
Za stary na godne traktowanie? O przemocy wobec osób starszych
30 maja 2018
Każdy z nas ma refleksje na temat starości. Patrząc na swoich bliskich, fantazjując o własnym ,,pogodnym starzeniu się”, będąc odbiorcą różnych kampani społecznych mających nam udowodnić, że starość to taka druga młodość. Dobrze, że powoli przestajemy jako społeczeństwo bać się starości, wymyślamy coraz to nowsze sposoby na utrzymanie kondycji fizycznej i psychicznej, wykluczamy samotność, łączymy pokolenia. Może za parę chwil o starości pomyślimy jak o wyzwaniu, a nie ostatnim, smutnym etapie życia. Żebyśmy mogli ziścić pragnienie pomyślnej starości, musimy być uwrażliwieni na mroczną prawdę o skali przemocy wobec osób starszych, która zalewa policyjne raporty.
Autoagresja - cały sukces tkwi w cierpieniu
30 maja 2018
Przyglądając się starożytnym kulturom, nie trudno dostrzec natłok zachowań autoagresywnych, które miały znaczenie prawie mistyczne. Zadawanie sobie bólu jako charakter pokuty, służył zmazaniu win, przybliżeniu się do bożej łaski i to niezależnie od wyznawanej religii. Do dziś z powodzeniem w społeczeństwach funkcjonują rytuały obrzezania. W teraźniejszej kulturze, tej dookoła nas, autoagresję najczęściej sprowadzamy do użycia żyletki celem samookaleczenia, ale czy to wystarczy by wyczerpać temat, który rozciąga się na całą historię świata ludzi?
O przebaczaniu metodą HEAL
30 maja 2018
Richard Evans to pisarz, który potrafi porządnie poruszyć człowieka. Mi to zrobił lata temu w ,,Podarunku”, wkładając w głowę czytelnika zdanie: "Przebaczenie nie wymaga od nas, abyśmy przymknęli na coś oczy, a raczej abyśmy je tak naprawdę otwarli."
Self-Reg dla dużych i małych
30 maja 2018
Kanadyjczycy znani są z gościnności i otwartości, więc nic dziwnego, że podzielili się z nami Self-Reg, ciekawą metodą, która zastosowanie znajduje w pracy z dziećmi, nastolatkami, a także dorosłymi! W krótkim czasie stała się bliska rodzicom, jak i specjalistom - psychologom, pedagogom. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. SELF-REG to nie tylko metoda 5 kroków do … , to sposób myślenia o człowieku w kontekście stresu.
Żałoba po dziecku nienarodzinym
17 czerwca 2013
Śmierć dziecka dla większości rodziców jest źródłem niewyobrażalnego cierpienia. Rzeczywistość przepełniona oczekiwaniem na dziecko, marzeniami o rodzicielstwie, przygotowaniami całego otoczenia na przyjęcie nowego członka rodziny, zostaje całkowicie zniszczona. Niezależnie czy utrata dziecko wynika z samoistnego poronienia, przerwania ciąży z powodów medycznych, śmierci dziecka po porodzie, sytuacja ta wywołuje olbrzymie obciążenie psychiczne rodziców. Stracie nieodłącznie towarzyszy żałoba, którą każdy przeżywa indywidualnie, ale borykając się z podobnymi emocjami.
facebook
Co możemy zmienić na DobryPsycholog.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom