Klaudia Majka

Popularność: 39
Erich Fromm miał zwyczaj mówić ,,szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego”. Na każdym etapie swojego życia zasługujesz na szczęście. A ja jestem po to żeby pomóc Ci dostrzec to szczęście nawet w momencie konfrontacji z kryzysem, bólem, stratą, czy upływającym czasem. Prowadzę terapię par, małżeństw oraz terapię rodzinną. Szczególną uwagę poświęcam parą borykającym się z bezpłodnością, przeżywającym stratę dziecka, depresję poporodową, czy próbującym rozwiązać problemy wychowawcze. Drzwi mojego gabinetu są również otwarte dla dzieci i nastolatków, których świat przeżyć, emocje, wymagają zaopiekowania. Zajmuję się także terapią indywidualną i wsparciem psychologicznym osób znajdujących się w kryzysowych sytuacjach, cierpiących z powodu choroby przewlekłej, czy też straty. Pracuję w paradygmacie systemowym oraz w oparciu o terapię skoncentrowaną na rozwiązaniach. Dla mnie ważne są Twoje relacje z bliskimi, Twoje potrzeby i mocne strony. W oparciu o to, wspólnie będziemy budować przyszłość, w której obecny problem nie będzie miał już znaczenia. Doświadczenie zawodowe poszerzam pracując w obszarze psychologii zdrowia i pomocy społecznej, zajmując się poradnictwem oraz wsparciem osób starszych, przewlekle somatycznie chorych, wymagających opieki paliatywnej. Prowadzę psychoprofilaktykę dla rodzin - opiekunów osób cierpiących z powodu chorób otępiennych, chorych przewlekle, borykających się z bólem, depresją, a także seniorów dotkniętych przemocą. Jestem dyplomowanym psychologiem - absolwentką Psychologii na UMCS w Lublinie, specjalności psychologia rodziny i wychowawcza. Kursantką psychoterapii z zakresu Systemowej Terapii Rodzin (Ośrodek Szkoleń Systemowych, Kraków).
Kontakt
Ośrodek Psychoterapii PROGRES
ul. Bernardyńska 9
Kraków

telefon: 793 716 593
Cena
120zł/godzina
Specjalności
Miasta
Cennik usług
Konsultacja psychologiczna 120 zł Psychoterapia indywidualna 120 zł Psychoterapia par 150 zł Psychoterapia rodzin 250 zł (dwóch terapeutów)
Wykształcenie
Studia podyplomowe: Systemowa Terapia Rodzin w
Ośrodek Szkoleń Systemowych(Kraków)

Studia magisterskie: Psychologia w
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej(Lublin)
Porada online
Poprzez e-mail http://www.psychologseksuologkrakow.pl/#porada-online Cena 50 zł

Opinie

Opinie mogą wystawiać jedynie osoby, które korzystały z usług psychologicznych tego psychologa
Ocena
Bardzo dobry psycholog Dobry psycholog Psycholog Słaby psycholog Badzo słaby psycholog
Opinia o psychologu
Tytuł
Imię
Stanowisko/Zawód
Email - nie będzie wyświetlany (tylko w celu weryfikacji)
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Psycholog Klient
lub zaloguj

Aktualności psychologa

Choroba Parkinsona - to czego nie widać, czyli objawy pozamotoryczne
30 maja 2018
Jeżeli w roli osoby z chorobą Parkinsona widzicie seniora, to powinno was zmartwić, że lekarzy nie dziwią już chorzy w wieku 40 lat. Choroba jest podstępna, dotyka ludzi coraz młodszych, aktywnych zawodowo, silnych, mających wiele planów na przyszłość. Ale tak jak każda choroba, nie może zrujnować twojego życia samym pojawieniem się. Strategia jest prosta - poznać, przyjąć i się nie poddać. Jeśli zastanowicie się teraz jak wygląda życie z tą chorobą, pewnie pomyślicie o sztywności mięśni, drżeniu spoczynkowym, zaburzeniu chodu i postawy, bo to zaobserwowaliście spotykając chorych na Parkinsona. To jednak nie załatwia sprawy, mogły wam umknąć pozaruchowe objawy, które też wymagają leczenia i opieki.
Choroba Alzheimera - kiedy choruje cała rodzina
30 maja 2018
Raport NIK wskazuje, że w Polsce chorych na Alzheimera jest prawie pół miliona osób. Do 2050 roku ta liczba może wzrosnąć nawet czterokrotnie. Życie z chorym na Alzheimera nie należy do łatwych. Cierpienie dotyka całą rodzinę, która musi zmierzyć się z lękiem o jutro, poradzić sobie z całkowitą zmianą funkcjonowania chorego - niepamięcią, zaburzeniem snu i czuwania, agresywnym zachowaniem oraz utratą samodzielności. Rodzinne życie ulega dezorganizacji. Naturalni opiekunowie stoją przed wyzwaniem zrozumienia choroby i otoczenia chorego troskliwą opieką. Nierzadko wiąże się ona z szukaniem pomocy w specjalistycznych ośrodkach.
Za stary na godne traktowanie? O przemocy wobec osób starszych
30 maja 2018
Każdy z nas ma refleksje na temat starości. Patrząc na swoich bliskich, fantazjując o własnym ,,pogodnym starzeniu się”, będąc odbiorcą różnych kampani społecznych mających nam udowodnić, że starość to taka druga młodość. Dobrze, że powoli przestajemy jako społeczeństwo bać się starości, wymyślamy coraz to nowsze sposoby na utrzymanie kondycji fizycznej i psychicznej, wykluczamy samotność, łączymy pokolenia. Może za parę chwil o starości pomyślimy jak o wyzwaniu, a nie ostatnim, smutnym etapie życia. Żebyśmy mogli ziścić pragnienie pomyślnej starości, musimy być uwrażliwieni na mroczną prawdę o skali przemocy wobec osób starszych, która zalewa policyjne raporty.
Autoagresja - cały sukces tkwi w cierpieniu
30 maja 2018
Przyglądając się starożytnym kulturom, nie trudno dostrzec natłok zachowań autoagresywnych, które miały znaczenie prawie mistyczne. Zadawanie sobie bólu jako charakter pokuty, służył zmazaniu win, przybliżeniu się do bożej łaski i to niezależnie od wyznawanej religii. Do dziś z powodzeniem w społeczeństwach funkcjonują rytuały obrzezania. W teraźniejszej kulturze, tej dookoła nas, autoagresję najczęściej sprowadzamy do użycia żyletki celem samookaleczenia, ale czy to wystarczy by wyczerpać temat, który rozciąga się na całą historię świata ludzi?
O przebaczaniu metodą HEAL
30 maja 2018
Richard Evans to pisarz, który potrafi porządnie poruszyć człowieka. Mi to zrobił lata temu w ,,Podarunku”, wkładając w głowę czytelnika zdanie: "Przebaczenie nie wymaga od nas, abyśmy przymknęli na coś oczy, a raczej abyśmy je tak naprawdę otwarli."
Self-Reg dla dużych i małych
30 maja 2018
Kanadyjczycy znani są z gościnności i otwartości, więc nic dziwnego, że podzielili się z nami Self-Reg, ciekawą metodą, która zastosowanie znajduje w pracy z dziećmi, nastolatkami, a także dorosłymi! W krótkim czasie stała się bliska rodzicom, jak i specjalistom - psychologom, pedagogom. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. SELF-REG to nie tylko metoda 5 kroków do … , to sposób myślenia o człowieku w kontekście stresu.
Żałoba po dziecku nienarodzinym
17 czerwca 2013
Śmierć dziecka dla większości rodziców jest źródłem niewyobrażalnego cierpienia. Rzeczywistość przepełniona oczekiwaniem na dziecko, marzeniami o rodzicielstwie, przygotowaniami całego otoczenia na przyjęcie nowego członka rodziny, zostaje całkowicie zniszczona. Niezależnie czy utrata dziecko wynika z samoistnego poronienia, przerwania ciąży z powodów medycznych, śmierci dziecka po porodzie, sytuacja ta wywołuje olbrzymie obciążenie psychiczne rodziców. Stracie nieodłącznie towarzyszy żałoba, którą każdy przeżywa indywidualnie, ale borykając się z podobnymi emocjami.
facebook
Co możemy zmienić na DobryPsycholog.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom