Justyna Sordyl-Grajcar

Popularność: 172
Bardzo dobry psycholog (5)
Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Pracuję metodami opartymi na dowodach – w nurcie Poznawczo-Behawioralnym oraz jego gałęzią - Terapią Schematów. Doskonalę swoją pracę w szkole psychoterapii poznawczo-behawioralnej atestowanej przez PTPiB oraz EABCT. Pracuję zarówno z dziećmi i młodzieżą, jak i dorosłymi. Za najważniejsze w mojej pracy uważam zapewnienie Ci poczucia bezpieczeństwa w relacji terapeutycznej, skupienie się na Twoich potrzebach i zapewnienie najskuteczniejszych sposobów ich osiągnięcia, tak aby wzrósł Twój komfort życia oraz umiejętność funkcjonowania mimo trudności. Terapia poznawczo-behawioralna skupia się na Twoich obecnych trudnościach. Dąży do tego, abyś mógł uwolnić się z „błędnego koła” powstałego wtedy, gdy rzeczy, które robisz aby poradzić sobie z problemem, tak naprawdę go pogłębiają. Szuka nieadaptacyjnych wzorców myślenia, przekonań oraz uczy Cię korygować „błędy w myśleniu”, tak aby Twój nastrój i Twoje zachowania były dla Ciebie zdrowsze, a ty w przyszłości był w stanie samodzielnie pokonać trudności. Terapia schematów jest młodą gałęzią terapii poznawczo-behawioralnej. Powstała na skutek poszukiwań skuteczniejszego leczenia przewlekłych trudności np. zaburzeń osobowości, które kształtowały się przez całe życie. Terapia Schematów ingeruje podejścia, łączy wiele technik i działań tak, aby zmaksymalizować skuteczność terapii. Warto ją rozważyć wtedy, kiedy problemy w Twoim życiu wielokrotnie się powtarzają. Wykształcenie i doświadczenie: Systematycznie podnoszę i poszerzam swoje kompetencje. Ukończyłam m.in. Trzy Stopniowy Kurs Terapii Behawioralnej, szkolenia: interwencja kryzysowa w przypadku samobójstw, uzależnienia behawioralne, Racjonalna Terapia Zachowania, Zapobieganie bólom przewlekłym: podejście całościowe, Techniki SAZ w pracy z osobą przejawiającą trudne zachowania, Trening umiejętności społecznych w pracy z osobami chorującymi psychicznie (TUS), Pomoc ofiarom przestępstw – prawne aspekty przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Terapia Akceptacji i Zaangażowania, Psychologia kliniczna dzieci i młodzieży, Zrozumieć mózg: neurobiologia życia codziennego, Profilaktyka systemowa, edukacja zdrowotna, komputerowe testy psychologiczne, rozwiązywanie konfliktów, Depresja – jak uwolnić z więzienia umysłu, spektrum autyzmu: od teorii do praktyki. Doświadczenie zdobywałam pracując oraz odbywając staże m.in. w: Szpitalu Miejskim w Piekarach Śląskich, Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Andrychowie, Warsztatach Terapii Zajęciowej dla Osób z zaburzeniami psychicznymi „Ad Vitam Dignam”, Centrum Psychologii Klinicznej, Samodzielnym Publicznym Zakładzie Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia, Dziennym Oddziale Terapii Uzależnień, Szkole i Przedszkolu terapeutycznym dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwojowymi (Autyzm, Zespół Aspergera) „aAcademy” i „Błękitna Kraina” oraz jako diagnosta w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Pro Comunication.
Kontakt
Specjalności
Miasta

Opinie

Bardzo dobry psycholog
Pani Justyna jest osobą bardzo ciepłą, życzliwą ale przede wszystkim mądrą. Daje pacjentowi poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu można się całkowicie otworzyć i powiedzieć o wszystkich swoich problemach. Pani Justyna zawsze stara się dojść do istoty problemu. Nie ocenia lecz wręcz przeciwnie - zmotywuje do działania. Jeżeli jeszcze kiedyś życie sprawi, że będę musiała skorzystać z pomocy psychologa, to z całą pewnością wrócę do Pani Justyny. Dobrze zainwestowany czas i pieniądze! Gorąco polecam! Oby więcej takich psychologów z sercem na dłoni!
11 kwietnia 2018 Anna - naucyciel
Bardzo dobry psycholog
Bardzo profesjonalna. Trochę obawiałem się rozpoczęcia terapii, ale już po pierwszym spotkaniu moje obawy minęły. To był dobrze zainwestowany czas, absolutnie nie żałuję. Pomogła mi. Polecam............
7 marca 2018 yyyy - student
Bardzo dobry psycholog
Pani Justyna stwarza atmosferę w której człowiek nie obawia się otworzyć i rozmawiać o trudnych przeżyciach. Jest terapeutą przy którym czułam się bezpiecznie niezależnie od nastroju i od trudności przeżyć o których mowilam. W dodatku zna się na rzeczy, potrafiła pokierować mnie tak, że sama odkrywam w sobie i w swoich zachowaniach rzeczy, których nie dostrzegałam wcześniej oraz to jak je skutecznie zmieniac. A co najważniejsze po zakończeniu terapii moje trudności nie wracaja, bo na terapii i w trakcie zadan pomiedzy spotkaniami nauczyłam się jak temu przeciwdziałać.
26 luty 2018 Karolina - HR Manager
Bardzo dobry psycholog
Osoba bardzo ciepła, pelna zrozumienia ale to nie wszystko, najważniejsze, że ma dużą wiedzę i w sposób rzetelny dąży do dojścia do sedna sprawy, problemu. Polecam każdemu kto ma jeszcze wątpliwości czy w ogóle warto skorzystać z usług psychologa. To nie boli, to żaden wstyd chcieć się rozwijać i polepszać jakość swojego życia - efekty mogą nas zaskoczyć.
12 listopada 2017 Kasia - nauczyciel
Bardzo dobry psycholog
Pani Justyna Sordyl- Grajcar jest osobą pełną empatii, cierpliwości i serdeczności. Posiada ogromną wiedzę merytoryczną.Profesjonalne podejście do problemu, przyjazna i ciepła atmosfera - a to najważniesze podczas terapii. Polecam!
28 października 2017 Monika - logopeda
Opinie mogą wystawiać jedynie osoby, które korzystały z usług psychologicznych tego psychologa
Ocena
Bardzo dobry psycholog Dobry psycholog Psycholog Słaby psycholog Badzo słaby psycholog
Opinia o psychologu
Tytuł
Imię
Stanowisko/Zawód
Email - nie będzie wyświetlany (tylko w celu weryfikacji)
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Psycholog Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryPsycholog.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom