Agata Wons

Popularność: 366
Jestem psychologiem, psychoterapeutą i coachem akredytowanym przez International Coach Federation oraz wykładowcą akademickim na Ślaskim Uniwersytecie Medycznym. Prowadzę gabinet Mentis Mirabilis, którego nazwa podkreśla siły umysłu oddziałujące na ciało, pracuję także w Ośrodku Psychoterapii STREFA ROZWOJU w Katowicach. Jako psycholog zdrowia pomagam osobom, które chorują przewlekle, doświadczają bólu, mają trudności w okiełznaniu stresu (np. w czasie egzaminów, rozmów kwalifikacyjnych, w pracy) lub cierpią z powodu zaburzeń psychosomatycznych (częste bóle głowy, bezsenność, dolegliwości somatyczne o nieznanej etiologii). W czasie sesji wspieram proces odzyskiwania równowagi psychofizycznej i wzmocnienia systemu immunologicznego oraz prowadzenia zdrowego stylu życia opartego na samoświadomości. Prowadzę psychoterapię indywidualną dla osób z problemami emocjonalnymi, doświadczającymi obniżonego nastroju, depresji, lęku (również lęku przed specyficznymi sytuacjami, np. poruszanie się środkami komunikacji miejskiej, lęk przed wychodzeniem z domu), mają obniżoną motywację do podejmowania aktywności, doświadczają zwątpienia w swoje możliwości w różnych sytuacjach życiowych (ważne decyzje, aktywność zawodowa), mają problemy z kontrolowaniem złości oraz trudności w relacjach z innymi ludźmi. Ponadto pracuję z parami i małżeństwami nad pokonaniem kryzysu w związku (trudności w komunikacji, problemy emocjonalne w sytuacji rozstania, zdrady, rozwodu) oraz prowadzę psychoterapię rodzinną (konflikty w rodzinie, trudności w relacjach rodzice-dzieci, brak porozumienia). Oferuję też dodatkową formę pracy w postaci coachingu, dla osób, które chcą: • efektywniej radzić sobie z obowiązkami na co dzień • osiągnąć lepsze rezultaty w sporcie, pracy zawodowej, na uczelni • nauczyć się lepiej motywować by skupić się na ważnych dla siebie celach, zadaniach (np. zmobilizować się do napisania pracy dyplomowej/licencjackiej/magisterskiej/doktorskiej) • osiągnąć równowagę w życiu osobistym i zawodowym • podjąć trudną, odkładaną dotychczas decyzję, •zaangażować się w proces leczenia, dokonać zmiany w obszarze swojego zdrowia, diety czy radzenia sobie ze stresem Pracując jako psychoterapeuta czy coach tworzę atmosferę otwartości, szacunku, zaufania, zapewniam twórcze metody pracy. Wierzę w wewnętrzną mądrość każdej osoby, która często budzi się i wzmacnia w czasie procesu terapii, dzięki czemu jest w stanie samodzielnie odnaleźć najwłaściwsze rozwiązanie. W swojej pracy kierują sie zasadami Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty zatwierdzonym przez Sekcję Psychoterapii i Sekcję Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Kontakt
tel. 606-248-355
Cena
100zł/godzina
Specjalności
Miasta
Bytom, Katowice,
Sesje przez Skype: Tak
Wykształcenie
Dbając o wysoki standard pracy systematycznie rozwijam warsztat psychoterapeutycznych technik.
Kształciłam się w zakresie "Systemowego rozumienie rodziny" w Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii (kurs atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego), ukończyłam także cykl szkoleniowy: Podróż na Squaw Peak-psychoterapia małżeństw i par w Polskim Instytucie Ericksonowskim, ponadto uczestniczyłam w całościowym szkoleniu w nurcie Psychologii Zorientowanej na Proces.
Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Mediacji i Negocjacji w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych oraz studium podyplomowe dla Biegłych Sądowych Psychologów.

W pracy stosuję również techniki poznane na kursie Racjonalnej Terapii Zachowania oraz terapii metodą Simontona (poznawczo-behawioralny program psychoterapii przeznaczony dla pacjentów onkologicznie chorych).
W Towarzystwie Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą w Krakowie uzyskała dyplom kursu hipnozy terapeutycznej I Stopnia.
Ukończyłam liczne szkolenia prowadzone przez Polski Instytut Ericksonowski, w którym obecnie finalizuję całościowy kurs psychoterapii atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Więcej informacji na:
http://strefarozwoju.org.pl/agata-wons-psycholog-psychoterapeuta-psychoterapia-par-i-malzenstw/
https://www.znanylekarz.pl/agata-wons/psycholog/bytom
https://ranking.abczdrowie.pl/d/73791,agata-wons
http://www.icf.org.pl/pl,c694,agata-wons.html
http://www.goldenline.pl/agata-wons/
https://pl.linkedin.com/in/agata-wons-41408b85

Opinie

Opinie mogą wystawiać jedynie osoby, które korzystały z usług psychologicznych tego psychologa
Ocena
Bardzo dobry psycholog Dobry psycholog Psycholog Słaby psycholog Badzo słaby psycholog
Opinia o psychologu
Tytuł
Imię
Stanowisko/Zawód
Email - nie będzie wyświetlany (tylko w celu weryfikacji)
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Psycholog Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryPsycholog.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom