Forum o psychologii

Wróć do tematów Odpowiedz

Jedzenie po rodzicach

Witam, mam 30 lat i od roku jestem z młodszą o 9 lat dziewczyną od siebie. Ogólnie jest ok, ale drażni mnie strasznie, że ona je po rodzicach, dojada po nich, kosztuje itd. i to na dodatek z jednego talerza i widelca lub łyżki. Ostatnio w restauracji najpierw zupę je jej mama, potem z tego samego talerza i łyżki jej ojciec, a na końcu ona. Osłabia mnie to i trochę jest to dla mnie delikatnie mówiąc niesmaczne. Ja od dziecka brzydziłem się jeść i pić po innych, jedynie po dziewczynach czasem jem z jednego widelca, ale no kurde to jest dla mnie niedopuszczalne i dłużej tak nie zniosę... No jak to tak?
~Pedro
Odpowiedzi
Możesz z nią porozmawiać i albo zaakceptuje rezygnację z tej rodzinnej praktyki, bo nie jest świadoma, że to źle wygląda, albo odczuje to jako atak na ich rodzinne zwyczaje. Mnie to wygląda na jakieś zatarcie granic między dzieckiem a rodzicami. Ale może to też wynikać z oszczędności, aby nic się nie zmarnowało. Uczymy się całe życie i może ona jeszcze nie wie, że tak nie wypada. Nawet jeśli wasz związek nie przetrwa, to dostanie wskazówkę na przyszłość, o ile poruszycie ten temat.
2022-06-29 08:14 ~Wiosna
Tytuł
Odpowiedź
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Psycholog Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryPsycholog.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom