Forum o psychologii

Wróć do tematów Odpowiedz

Pytanie do psychologa

Witajcie, mam pytanie do osób które pracują jako psycholog. Pytanie przedstawię poprzez mały eksperyment myślowy. Wyobraźcie sobie, że znajdujecie się w korytarzu w poczekalni. Przed Wami znajduje się kilkoro drzwi, które są wejściami do gabinetów różnych usługodawców. W każdym z pokojów możecie spędzić dokładnie 45 minut. Wchodzicie do pierwszego z nich – znajduje się tam gabinet fryzjerski. Fryzjer oferuje Wam umycie i strzyżenie włosów. Stwierdzacie, że to super sprawa. Spędzacie 45 min i wychodzicie z fajną fryzurą. Zakładam, że efekt ten utrzymuje się do 2 miesięcy (podobno tyle rośnie niektórym osobom 1 cm włosów). Następnie wchodzicie do drugiego z pokojów – znajduje się tam stomatolog. Dokonuje przeglądu Waszego uzębienia i proponuje jedną z dwóch opcji: usuwanie kamienia nazębnego (jeśli go macie) lub kompletne leczenie niewielkiej próchnicy w konkretnym zębie. Spędzacie tam 45 minut i wychodzicie z lepszym stanem Waszego uzębienia. Zakładamy, że efekt ten utrzymuje się co najmniej 2 miesiące (jak nie dłużej). Wreszcie przychodzi czas na trzeci pokój. Znajduje się tam psycholog. Klient (czyli Wy) wchodzicie tam i……..? No właśnie, i co się tam odbywa? Tutaj moja wyobraźnia mnie zawodzi. Zauważcie, że każdy z poprzednich usługodawców miał do zaoferowania konkretną ofertę. Jej wykonanie mieściło się w 45 minutach. Klient wyszedł od fryzjera z ostrzyżonymi włosami, a od stomatologa z wyleczonym zębem. Efekt tych usług będzie się utrzymywał przez co najmniej 2 miesiące. Usługodawcy ci wprowadzili więc w życie klienta pozytywną zmianę, która jest mierzalna, widzialna i trwała w czasie. A co z psychologiem, czy może on zaproponować coś co „zmieści się” w założonych kryteriach (45 minut, konkretna usługa, pozytywna zmiana, efekt utrzymujący się co najmniej 2 miesiące)? Moje pytanie wynika stąd, że zastanawiam się nad wyborem kierunku studiów i myślałam m.in. o psychologii. Chciałabym jednak jako psycholog móc zaoferować klientom konkretną usługę, która od razu podniesie jakość życia drugiemu człowiekowi (klientowi). Czy bycie psychologiem, posiadanie kompetencji (umiejętności) z tego zakresu coś takiego umożliwia? Jestem osobą bardzo praktyczną i czułabym się dziwnie, gdybym nie mogła nic takiego zaoferować....Będę wdzięczna za podpowiedzi :-)
~Nina
Odpowiedzi
2021-10-11 16:57 ~Daviddusty
Proszę koniecznie iść na psychologię, będzie Pani pięknym wyjątkiem, wśród wielu wykorzystujących nieszczęsnych ludzi, psychologów. Pani chęć konkretów spowoduje, że znajdzie Pani sposób dotarcia do mentalnej strefy (pacjenta, klienta). Samo zastanawianie się Pani nad tym co można zrobić, żeby człowiekowi w potrzebie jak najszybciej pomóc (nie zawsze jest to możliwe), a przynajmniej poprawić samopoczucie, albo chociaż spróbować, jest już niesłychanie dojrzałe. Trzymam kciuki i życzę POWODZENIA
2022-11-29 20:41 ~Karina
Tytuł
Odpowiedź
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Psycholog Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryPsycholog.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom