Forum o psychologii

Wróć do tematów Odpowiedz

Mój narzeczony ma dziecko

Witam od 1,5 roku jestem z pewnym mężczyzną. Do tej pory było jak w bajce, wspólne plany, marzenia... Lecz nadszedł taki czas taki który on się chyba do tej pory nie spodziewa. Dowiedziałam się przypadkiem od jego mamy że ma 5 letnie dziecko... Wygadala się ponieważ chciała się zapytać czy czasami nie wiem dlaczego od 3 miesięcy go nie odwiedza. Przysieglam jej że mu nie powiem że już wiem. I to był błąd nie radze sobie z tym. Nie wiem co robić... Moja mama uważa że powinnam z nim porozmawiać. Ale zaś obiecałam że nic nie powiem.. Poradzcie mi co mam robić. Błagam !
~zalamana
Odpowiedzi
Rozumiem jak musi być Ci trudno w tej sytuacji, z jednej strony czujesz się zobligowana złożoną obietnicą, z drugiej ciężko Ci z tą tajemnicą i chciałabyś móc porozmawiać o tym z narzeczonym. Podstawą dobrego związku jest otwarta komunikacja, dlatego zachęcałabym Cię do poruszenia tej kwestii z narzeczonym w bardzo delikatny sposób. Na pewno miał swoje obawy, wątpliwości by Cię o tym fakcie poinformować. Być może bał się Twojej reakcji, nie chciał Cię stracić, nie wiedział w jaki sposób to wpłynie na Wasz związek. Zastanów się jak poruszyć ten temat by nie ucierpiała na tym jego relacja z matką. Rozumiem złożoną obietnicę, dlatego może spróbuj najpierw z nią porozmawiać. Powiedz jej o swoich uczuciach, że jest Ci z tą wiedzą bardzo ciężko i że chciałabyś porozmawiać z narzeczonym. Nie rób tego za jej plecami. Jest to bardzo istotna kwestia, która może mieć znaczny wpływ na wasze wspólne życie, dlatego myślę że warto szczerze podejść do tych kwestii. Serdecznie Cię pozdrawiam, życzę podjęcia najlepszej możliwej decyzji.
2016-02-05 21:30 Maria Góra
Tytuł
Odpowiedź
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Psycholog Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryPsycholog.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom